REGULAMIN ZGŁASZANIA I PRZYJMOWANIA STRESZCZEŃ

§1. Postanowienia ogólne

  1. Wykłady plenarne (tj. przewidziane na otwarcie każdej sesji) powinny mieć charakter typowy dla tego rodzaju wystąpień, a więc przeglądowo-poglądowy.
  2. Pozostałe doniesienia ustne, jak i plakatowe powinny mieć charakter wyłącznie oryginalny, tj. prezentować wyniki badań uzyskane przez autorów doniesienia.
  3. Treści prezentowane w ramach wykładów plenarnych, jak i doniesień oryginalnych powinny mieścić się w obszarze nauk weterynaryjnych lub mieć z nimi istotny związek.
  4. Organizator Kongresu decyduje o przyjęciu pracy do prezentacji oraz formie i czasie jej prezentacji.
  5. Poprzez przesłanie streszczenia prezentowanej pracy oryginalnej, bądź wykładu plenarnego, każdy z autorów danej pracy:
    a) wyraża zgodę na publikację tego streszczenia w materiałach kongresowych, a tym samym zgodę na publikację imion i nazwisk oraz afiliacji autorów,
    b) przyjmuje do wiadomości, że jego streszczenie naukowe zostanie wydane w materiałach kongresowych i zaprezentowane na Kongresie bez wynagrodzenia dla autorów, w tym bez wynagrodzenia dla osoby prezentującej,
    c) potwierdza, że zgadza się z treścią i wnioskami przedstawionymi w zgłaszanym streszczeniu,
    d) potwierdza, że streszczenie nie narusza cudzych praw autorskich, jak i praw wydawniczych.

§2. Składanie streszczeń i zasady kwalifikacji do prezentacji w trakcie Kongresu

  1. Recenzji zostaną poddane streszczenia złożone jedynie w formie elektronicznej przez stronę Kongresu (https://kongresptnw2024.uwm.edu.pl/), spełniające wymagania techniczne i strukturalne określone w §3.
  2. Każde doniesienie będzie ocenione przez członka Komitetu Naukowego Kongresu, bądź przewodniczącego i wiceprzewodniczącego sesji, do której zgłaszane jest doniesienie.
  3. Składając streszczenie należy wybrać preferowany sposób prezentacji pracy.
  4. Niezależnie od powyższego, organizator Kongresu zastrzega sobie możliwość zmiany wybranego przez zgłaszającego sposobu prezentacji pracy.
  5. Decyzja dotycząca akceptacji streszczenia i ewentualnej zmiany formy jego prezentacji zostanie podjęta do 31 lipca. O decyzji tej osoba składająca streszczenie zostanie poinformowana drogą elektroniczną na wskazany w trakcie rejestracji adres e-mail.
  6. Warunkiem prezentacji doniesienia i zamieszczenia jego streszczenia w materiałach kongresowych, jest zarejestrowanie uczestnictwa w Kongresie co najmniej autora wskazanego jako prezentującego doniesienie.

§3. Wytyczne techniczne i strukturalne dotyczące przygotowania streszczenia

  1. Zgłaszane streszczenie musi spełniać następujące wymagania techniczne:
    a) Format Microsoft WORD: *doc, *docx,
    b) Język: tytuł doniesienia w języku polskim i angielskim; pozostały tekst w języku polskim lub angielskim,
    c) Czcionka: Times New Roman,
    d) Rozmiar i typ czcionki oraz typ wyrównania tekstu:
    • Tytuł: 13 pkt, pogrubiona, tekst wyśrodkowany,
    • Afiliacja: 9 pkt, niepogrubiona, kursywa, tekst wyjustowany,
    • Tytuły elementów strukturalnych streszczenia (tj. cel i uzasadnienie badań, materiały i metody, wyniki i wnioski): 12 pkt, pogrubiona,
    • Pozostały tekst: 12 pkt, niepogrubiona, tekst wyjustowany,
    e) Interlinia: 1,5,
    f) Maksymalna liczba znaków właściwej treści streszczenia: 2000 (włącznie ze spacjami),
    g) Objętość streszczenia nie powinna przekraczać jednej strony formatu A4 uwzględniając 2,5 cm margines z każdej strony.
  2. Wymagania strukturalne. Streszczenie powinno zawierać poniższe elementy podane w następującej kolejności:
    a) Imiona i nazwiska autorów,
    b) Tytuł doniesienia,
    c) Afiliacja,
    d) Treść streszczenia doniesienia o charakterze oryginalnym: tekst powinien obejmować następujące elementy: cel i uzasadnienie badań, materiały i metody, wyniki i wnioski.
    e) Treść streszczenia doniesienia o charakterze przeglądowo-poglądowym (tj. dotyczącego wykładów plenarnych): w tym przypadku w streszczeniu należy zwięźle przedstawić podsumowanie wygłaszanego referatu z pominięciem elementów strukturalnych przewidzianych dla doniesień o charakterze oryginalnym.

Aby wysłać streszczenie, należy się zarejestrować, a następnie zalogować na swoje konto uczestnika.

 

Najlepsze prezentacje w poszczególnych sesjach będą nagrodzone okolicznościowym dyplomem oraz możliwością nieodpłatnej publikacji artykułu powiązanego tematycznie z prezentacją (o ile Autorzy wyrażą taką wolę) w czasopiśmie „Medycyna Weterynaryjna”.