WYTYCZNE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA PREZENTACJI USTNEJ
- Prezentacja musi być przygotowana w formacie Microsoft PowerPoint.
- Proszę osadzić ewentualne filmy i inne materiały bezpośrednio w prezentacji PowerPoint, bowiem otwarcie linków do plików zewnętrznych lub internetu może być utrudnione lub niemożliwe.
- Prezentacja musi być zgrana na pendrive, z uwagi na brak możliwości podłączenia swojego laptopa i wgrana na komputer w auli dedykowanej Państwa sesji co najmniej 15 minut (najlepiej 30) przed jej rozpoczęciem.
Wytyczne dotyczące przygotowania plakatu
- Wymagane wymiary plakatu: szerokość 70 cm, wysokość 100 cm (orientacja pionowa).
- Plakat musi zawierać imię/imiona i nazwiska autora/autorów oraz afiliację/afiliacje.
- Lokalizacja sesji plakatowych zostanie podana w programie Kongresu.
- Dozwolonymi językami są polski i angielski, przy czym tytuł doniesienia musi być podany w obu wersjach językowych.
- Plakaty powinny być wywieszane przed rozpoczęciem sesji, do której przynależą i zdejmowane po jej zakończeniu (w przeciwnym przypadku zostaną usunięte przez obsługę Kongresu).
REGULAMIN ZGŁASZANIA I PRZYJMOWANIA STRESZCZEŃ
§1. Postanowienia ogólne
- Wykłady plenarne (tj. przewidziane na otwarcie każdej sesji) powinny mieć charakter typowy dla tego rodzaju wystąpień, a więc przeglądowo-poglądowy.
- Pozostałe doniesienia ustne, jak i plakatowe powinny mieć charakter wyłącznie oryginalny, tj. prezentować wyniki badań uzyskane przez autorów doniesienia.
- Treści prezentowane w ramach wykładów plenarnych, jak i doniesień oryginalnych powinny mieścić się w obszarze nauk weterynaryjnych lub mieć z nimi istotny związek.
- Organizator Kongresu decyduje o przyjęciu pracy do prezentacji oraz formie i czasie jej prezentacji.
- Poprzez przesłanie streszczenia prezentowanej pracy oryginalnej, bądź wykładu plenarnego, każdy z autorów danej pracy:
a) wyraża zgodę na publikację tego streszczenia w materiałach kongresowych, a tym samym zgodę na publikację imion i nazwisk oraz afiliacji autorów,
b) przyjmuje do wiadomości, że jego streszczenie naukowe zostanie wydane w materiałach kongresowych i zaprezentowane na Kongresie bez wynagrodzenia dla autorów, w tym bez wynagrodzenia dla osoby prezentującej,
c) potwierdza, że zgadza się z treścią i wnioskami przedstawionymi w zgłaszanym streszczeniu,
d) potwierdza, że streszczenie nie narusza cudzych praw autorskich, jak i praw wydawniczych.
§2. Składanie streszczeń i zasady kwalifikacji do prezentacji w trakcie Kongresu
- Recenzji zostaną poddane streszczenia złożone jedynie w formie elektronicznej przez stronę Kongresu (https://kongresptnw2024.uwm.edu.pl/), spełniające wymagania techniczne i strukturalne określone w §3.
- Każde doniesienie będzie ocenione przez członka Komitetu Naukowego Kongresu, bądź przewodniczącego i wiceprzewodniczącego sesji, do której zgłaszane jest doniesienie.
- Składając streszczenie należy wybrać preferowany sposób prezentacji pracy.
- Niezależnie od powyższego, organizator Kongresu zastrzega sobie możliwość zmiany wybranego przez zgłaszającego sposobu prezentacji pracy.
- Decyzja dotycząca akceptacji streszczenia i ewentualnej zmiany formy jego prezentacji zostanie podjęta do 31 lipca. O decyzji tej osoba składająca streszczenie zostanie poinformowana drogą elektroniczną na wskazany w trakcie rejestracji adres e-mail.
- Warunkiem prezentacji doniesienia i zamieszczenia jego streszczenia w materiałach kongresowych, jest zarejestrowanie uczestnictwa w Kongresie co najmniej autora wskazanego jako prezentującego doniesienie.
§3. Wytyczne techniczne i strukturalne dotyczące przygotowania streszczenia
- Zgłaszane streszczenie musi spełniać następujące wymagania techniczne:
a) Format Microsoft WORD: *doc, *docx,
b) Język: tytuł doniesienia w języku polskim i angielskim; pozostały tekst w języku polskim lub angielskim,
c) Czcionka: Times New Roman,
d) Rozmiar i typ czcionki oraz typ wyrównania tekstu:
• Tytuł: 13 pkt, pogrubiona, tekst wyśrodkowany,
• Afiliacja: 9 pkt, niepogrubiona, kursywa, tekst wyjustowany,
• Tytuły elementów strukturalnych streszczenia (tj. cel i uzasadnienie badań, materiały i metody, wyniki i wnioski): 12 pkt, pogrubiona,
• Pozostały tekst: 12 pkt, niepogrubiona, tekst wyjustowany,
e) Interlinia: 1,5,
f) Maksymalna liczba znaków właściwej treści streszczenia: 2000 (włącznie ze spacjami),
g) Objętość streszczenia nie powinna przekraczać jednej strony formatu A4 uwzględniając 2,5 cm margines z każdej strony. - Wymagania strukturalne. Streszczenie powinno zawierać poniższe elementy podane w następującej kolejności:
a) Imiona i nazwiska autorów,
b) Tytuł doniesienia,
c) Afiliacja,
d) Treść streszczenia doniesienia o charakterze oryginalnym: tekst powinien obejmować następujące elementy: cel i uzasadnienie badań, materiały i metody, wyniki i wnioski.
e) Treść streszczenia doniesienia o charakterze przeglądowo-poglądowym (tj. dotyczącego wykładów plenarnych): w tym przypadku w streszczeniu należy zwięźle przedstawić podsumowanie wygłaszanego referatu z pominięciem elementów strukturalnych przewidzianych dla doniesień o charakterze oryginalnym.
Aby wysłać streszczenie, należy się zarejestrować, a następnie zalogować na swoje konto uczestnika.
Najlepsze prezentacje w poszczególnych sesjach będą nagrodzone okolicznościowym dyplomem oraz możliwością nieodpłatnej publikacji artykułu powiązanego tematycznie z prezentacją (o ile Autorzy wyrażą taką wolę) w czasopiśmie „Medycyna Weterynaryjna”.